trendy

Terrazzo
Designerskie lastriko

Terrazzo / Marmoreal
nowe trendy we wnętrzach

foto: fioranese.it

Terrazzo, potocznie lastriko to konglomerat kruszywa mineralnego, jak marmur, kwarc czy szkło w spoiwie cementowym lub żywicy syntetycznej. Po wypolerowaniu zaskakuje bogactwem wzorów. 

foto: atlasconcorde.com

Wysoka odporność na warunki atmosferyczne i ścieranie od dawna lokują lastriko na schodach, tarasach i ciągach komunikacyjnych. Aleja Gwiazd w Hollywood to najbardziej znane lastriko na świecie.

foto: woondu.com

Najnowsze trendy w designie odważnie i chętnie zapraszają dekoracyjne lastriko do naszych mieszkań i to nie tylko w roli posadzki.

foto: selfitaly.com

Dzięki wykorzystaniu wielobarwnego grysu marmurowego lub tłuczonego szkła zyskujemy niezwykle dekoracyjne lastriko, którego zastosowanie daleko wykracza poza przyjęte stereotypy.

foto: mosaicfactory.com

bottle-up

Wielki wkład w come back lastrika w naszych wnętrzach wnosi Marmoreal projektu Maxa Lamba, produkowany przez firmę DZEK na nowo definiuje design z lastrika.

foto: dzekdzekdzek.com

Marmoreal

Dekoracyjny motyw lastriko inspiruje producentów akcesoriów i wyposażenia domu. Meble, lampy, dekoracje, tapety, dywany i wykładziny, a nawet tkaniny, to wszystko zawdzięczamy zwykłemu lastriko.

foto: tile.expert