Szwedzka ceramika AEO

Szwedzka ceramika handmade by Anna Elzer Oscarson marka AEO kolekcja Dusty Diamonds  

Kolekcje Dancing Dune & Dusty Diamonds

Data: 16 październik 2018

AEO   to szwedzka marka stworzona przez Annę Elzer Oscarson, absolwentkę HDK - School of Design and Crafts z Göteborga. Specjalnością projektantki jest odkrywanie bogatej gamy materiałów, z których powstają produkty marki. Wykonane z miłością i precyzją, świadczą o wysokich umiejętnościach i wspaniałym wyczuciu piękna. Artystka tworzy proste i minimalistyczne, jak na skandynawski design przystało, przedmioty z ceramiki i porcelany, które chciałoby się trzymać blisko siebie przez całe życie. Motto autorki:

Nie posiadam wielu rzeczy, ale wierzę w piękno i jakość. Atrakcyjne i funkcjonalne otoczenie to prawdziwy zastrzyk energii. Wpływ naszego środowiska na nas samych jest znacznie większy niż o tym wiemy, a otaczające nas piękne przedmioty ładują nasze baterie.

Nie bez znaczenia jest udział nowoczesnych technologii i czerpanie korzyści z doskonałości, jaką niesie ze sobą projektowanie 3D, w połączeniu z technologią odlewu. Kolekcja Dancing Dune   produkowana w słynnej starej fabryce porcelany w Lidköping, stworzona przy użyciu projektowania 3D w symbiozie z manualną zręcznością i Dusty Diamonds  , której pięknu wprost trudno się oprzeć.

Szwedzka ceramika handmade by Anna Elzer Oscarson marka AEO Dancing Dune Szwedzka ceramika handmade by Anna Elzer Oscarson marka AEO Dancing Dune Szwedzka ceramika handmade by Anna Elzer Oscarson marka AEO Dancing Dune Szwedzka ceramika handmade by Anna Elzer Oscarson marka AEO Dusty Diamonds