Rośliny dla zapracowanych

Rośliny dla zapracowanych łatwe w uprawie i wiecznie zielone  

Zielony dom

Data: 31 lipiec 2019

Ten jedyny, wymarzony i przepięknie zielony, wybrany spośród wielu innych roślin - twój nowy kwiat w doniczce, który z dumą stawiasz w upatrzonym wcześniej miejscu. Mija kilka dni lub parę tygodni, a Twoje roślinne dziecko wchodzi w fazę buntu, jest niemrawe i nie chce się rozwijać. Pomimo twoich starań nie możesz lub nie umiesz zmusić go do współpracy. Brzmi znajomo? Otóż każda roślina ma swoje wymagania - jednej wystarczy optymalne środowisko i trochę podlewania, inna jest bardziej wymagająca, potrzebuje mniej lub więcej światła i wody, a i to nie daje gwarancji na wzrost. Nasz wybór padł na rośliny przeznaczone dla wybitnie zapracowanych. Oto trzy niewymagające rośliny doniczkowe, które z powodzeniem możesz zostawić bez opieki, wybierając się w dalszą podróż. Idealne rośliny dla stewardess, przedstawicieli handlowych i wszystkich tych, którzy chcą mieć zielony dom pełen radości, to:

1. Zamiokulkas zamiolistny   ZZ - żelazna roślina dla zapominalskich. Zamiokulkasy rosną w naturze w afrykańskich sawannach, w wilgotnych lasach tropikalnych oraz suchych lasach podrównikowych. Rośliny posiadają dekoracyjne, błyszczące ciemnozielone liście. Dobra alternatywa dla zapominalskich, roślina łatwa w uprawie, pod warunkiem oszczędnego podlewania. Zamiokulkasa można zostawić bez podlewania na czas dłuższego urlopu.

Zamiokulkas zamiolistny ZZ - żelazna roślina dla zapominalskich

2. Beukarnea wygięta  , potocznie nazywany nogą słonia lub noliną wygiętą. Roślina wygląda jak palma, ale pochodzi z rodziny sukulentów. Wymaga ziemi przepuszczalnej, jest odporna na suszę, choć lubi wilgoć w powietrzu i światło rozproszone. Konieczne jest podlewanie co kilka tygodni, zimą oszczędnie. Roślina potrafi wyrosnąć na całkiem okazałą. Idealna oferta dla osób często podróżujących.

Beukarnea wygięta, potocznie nazywany nogą słonia lub noliną wygiętą

3. Pilea peperomioides   - znany również jako chińska roślina pieniążek. Uwielbiam tę roślinę za niesamowity kształt liścia, a także dlatego, że rozprzestrzenia się niewiarygodnie szybko. W ciągu kilku miesięcy będziesz miał więcej sadzonek, którymi możesz podzielić się z przyjacielem, stąd nazwa kwiat przyjaźni. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych roślin lubi stale wilgotne podłoże, chwilowe przesuszenie nie powinno zakłócić jej atrakcyjnego wyglądu. Uwaga - roślina jest przyjazna dla zwierząt, ale nie wiem, czy smakuje kotom ;)

Pilea peperomioides, znany również jako chińska roślina pieniążek

Zdjęcia: Zielony Parapet  , Twitter