Designerskie lampy industrialne

Designerskie lampy industrialne, nowoczesne oświetlenie loftu Michael McHale  

Nowoczesne oświetlenie do loftu

Data: 28 czerwiec 2018

Lampy industrialne w rozumieniu ogólnym, to oświetlenie o przemysłowym rodowodzie z przeznaczeniem do mieszkań i loftów, wykonane głównie z metalu. W bogatej ofercie zdarzają się prawdziwe perełki jak lampy z rur i kształtek hydraulicznych lub ze starych mechanizmów, pamiętających jeszcze epokę pary. Nowoczesne lampy industrialne z odzysku były wyzwaniem dla designera za oceanu Michaela McHale  , który eksperymentowaniem przesuwa granice tradycyjnego projektowania. Wszystko to sprawia, że wykonane metodą hand made industrialne oświetlenie, jest przeznaczone dla użytkowników o ugruntowanym guście i wyrobionych potrzebach, dla których nawet najbardziej przyziemne materiały mogą być i piękne, i sugestywne (Fot. 1 i 2).

Designerskie lampy industrialne, nowoczesne oświetlenie loftu Michael McHale

Designerskie lampy industrialne, nowoczesne oświetlenie loftu Madam Stoltz

Na rodzimym rynku również nie powinno zabraknąć industrialnych rozwiązań oświetleniowych do mieszkań, dużych loftów, kawiarni, restauracji i przestrzeni użyteczności publicznej, do których są wręcz stworzone. Wybierając lampę industrialną należy pamiętać o jej sporych gabarytach. Piękna prawdziwie industrialna lampa stołowa duńskiej marki Madam Stoltz to minimum 50 cm szerokości i ponad 60 cm wysokości, warto to wziąć pod uwagę planując zakup (Fot. 3).

Designerskie lampy industrialne, nowoczesne oświetlenie loftu ORIGINAL BTC

Specyficznego uroku, wdzięku i starannego wykonania nie można odmówić industrialnemu oświetleniu angielskiej marki ORGINAL BTC, która oferuje różnorodne, unikatowe systemy oświetlenia, czerpiąc inspirację z bogatej historii brytyjskiej postindustrializacji (Fot. 4).