Designerski stojak na rośliny

Designerski stojak na rośliny Slinky  

Kolekcja SLINKY

Data: 4 lipiec 2020

Rumuńska projektantka form przemysłowych i niedawna absolwentka Mincu University of Architecture and Urbanism Andreea Cornila , za główny cel postawiła sobie tworzenie czysto praktycznych i wizualnie poprawnych projektów o dużym potencjale wrażeń zmysłowych. Jednym z nich jest skromny, ale za to robiący wrażenie SLINKY - stojak na rośliny w kształcie sprężyny śrubowej, z osłoną na doniczkę w kształcie półkuli, umieszczoną na szczycie.

Różnej wysokości sprężyny pozwalają dostosować produkt do różnych przestrzeni i zapotrzebowania użytkownika, a dodanie blatu zmienia stojak w mały, podręczny stolik boczny. Sprężyny z elastycznej stali w różnych kolorach i rozmiarach można mieszać z resztą elementów wyposażenia i dobierać, aby dostosować wygląd do naszych potrzeb. Gradientowe wykończenie i miękka w dotyku, matowa powłoka zapewniają stojakom Slinky odporność na warunki atmosferyczne, można więc stosować je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Ten osobliwy projekt jest hołdem dla kultowej zabawki Slinky  zaprojektowanej przez Richarda Jamesa z lat 40-tych XX wieku, którą większość z nas zapewne doskonale pamięta.

Designerski stojak na rośliny | SLINKY

Designerski stojak na rośliny | SLINKY

Designerski stojak na rośliny | SLINKY