Szwedzka ceramika AEO

AEO to szwedzka marka stworzona przez Annę Elzer Oscarson, absolwentkę HDK - School of Design and Crafts z Göteborga. Specjalnością projektantki jest odkrywanie bogatej gamy materiałów, z których powstają produkty marki. Wykonane z miłością i precyzją, świadczą o wysokich umiejętnościach i wspaniałym wyczuciu piękna. Artystka tworzy proste i minimalistyczne, jak na skandynawski design przystało, przedmioty z ceramiki i porcelany, które chciałoby się trzymać blisko siebie przez całe życie. Motto autorki:

Nie posiadam wielu rzeczy, ale wierzę w piękno i jakość. Atrakcyjne i funkcjonalne otoczenie to prawdziwy zastrzyk energii. Wpływ naszego środowiska na nas samych jest znacznie większy niż o tym wiemy, a otaczające nas piękne przedmioty ładują nasze baterie.

Nie bez znaczenia jest udział nowoczesnych technologii i czerpanie korzyści z doskonałości, jaką niesie ze sobą projektowanie 3D, w połączeniu z technologią odlewu. Kolekcja Dancing Dune produkowana w słynnej starej fabryce porcelany w Lidköping, stworzona przy użyciu projektowania 3D w symbiozie z manualną zręcznością i Dusty Diamonds, której pięknu wprost trudno się oprzeć.

Ceramics AEO - szwedzka ceramika szwedzka ceramika AEO Ceramics AEO - szwedzka ceramika ceramika szwedzka AEO - Dusty Diamonds Ceramics AEO - Dusty Diamonds

Source: AEO

Posted by izabella decomanka

 

Dodaj komentarz

* Wymagane pola