Rośliny dla zapracowanych

Ten jedyny, wymarzony i przepięknie zielony, wybrany spośród wielu innych roślin - twój nowy kwiat w doniczce, który z dumą stawiasz w upatrzonym wcześniej miejscu. Mija kilka dni lub parę tygodni, a Twoje roślinne dziecko wchodzi w fazę buntu, jest niemrawe i nie chce się rozwijać. Pomimo twoich starań nie możesz lub nie umiesz zmusić go do współpracy. Brzmi znajomo? Otóż każda roślina ma swoje wymagania - jednej wystarczy optymalne środowisko i trochę podlewania, inna jest bardziej wymagająca, potrzebuje mniej lub więcej światła i wody, a i to nie daje gwarancji na wzrost. Nasz wybór padł na rośliny przeznaczone dla wybitnie zapracowanych. Oto trzy niewymagające rośliny doniczkowe, które z powodzeniem możesz zostawić bez opieki, wybierając się w dalszą podróż. Idealne rośliny dla stewardess, przedstawicieli handlowych i wszystkich tych, którzy chcą mieć zielony dom pełen radości, to:

1. Zamiokulkas zamiolistny ZZ - żelazna roślina dla zapominalskich. Zamiokulkasy rosną w naturze w afrykańskich sawannach, w wilgotnych lasach tropikalnych oraz suchych lasach podrównikowych. Rośliny posiadają dekoracyjne, błyszczące ciemnozielone liście. Dobra alternatywa dla zapominalskich, roślina łatwa w uprawie, pod warunkiem oszczędnego podlewania. Zamiokulkasa można zostawić bez podlewania na czas dłuższego urlopu!


rośliny dla zapominalskich - Zamiokulkas zamiolistny ZZ

2. Beukarnea wygięta, potocznie nazywany nogą słonia lub noliną wygięta. Roślina wygląda jak palma, ale pochodzi z rodziny sukulentów. Wymaga ziemi przepuszczalnej, jest odporna na suszę, choć lubi wilgoć w powietrzu i światło rozproszone. Konieczne jest podlewanie co kilka tygodni, zimą oszczędnie. Roślina potrafi wyrosnąć na całkiem okazałą. Idealna oferta dla osób często podróżujących!


Rośliny dla zapracowanych - Nolina, noga słonia

3. Pilea peperomioides - znany również jako chińska roślina pieniążek. Uwielbiam tę roślinę za niesamowity kształt liścia, a także dlatego, że rozprzestrzenia się niewiarygodnie szybko. W ciągu kilku miesięcy będziesz miał więcej sadzonek, którymi możesz podzielić się z przyjacielem, stąd nazwa kwiat przyjaźni. W przeciwieństwie do dwóch pierwszych roślin lubi stale wilgotne podłoże, chwilowe przesuszenie nie powinno zakłócić jej atrakcyjnego wyglądu. Uwaga - roślina jest przyjazna dla zwierząt, ale nie wiem, czy smakuje kotom ;)

rośliny dla zapracowanych - Pieniążek

Zdjęcia: Zielony Parapet, Twitter

Posted by decomanka

 

Dodaj komentarz

* Wymagane pola