Eko trendy w designie

Laureaci tegorocznego konkursu ein&zwanzig odbywającego się pod auspicjami German Design Council zostali uhonorowani zaproszeniem do udziału w kwietniowym Milan Design Week 2019. Do konkursu przystąpiło 824 uczestników z 73 krajów z czego niemiecki instytut wybrał, zgodnie z nazwą i zasadami konkursu, 21 innowacyjnych projektów stworzonych i opracowanych przez przyszłych młodych projektantów. Młode pokolenie designerów doskonale odczytuje znaki czasu i potrzeby współczesnego wzornictwa, opartego na zrównoważonym rozwoju, recyklingu i długowieczności. Główną nagrodę "Best of the Best” za projekt krzesła Dynamic Folding Chair zdobył Simon Frambach. Krzesło DFC w skrócie, to pierwsze na świecie składane krzesło, które dynamicznie reaguje na ruchy użytkownika, produkowane z taniego materiału z odzysku. Wśród pozostałych nagród znajdziemy innowacyjne, ekologiczne projekty o nieograniczonych możliwościach recyklingu. Anna Drewes i Dario Iannone zaprezentowali projekt z organicznych włókien bananowca i morwy, do stworzenia dźwiękochłonnych paneli akustycznych. Z kolei Youyang Song znalazł sposób na przekształcenie odpadów organicznych w elastyczny, podobny do skóry materiał, uzyskany ze skór bananów, pomarańczy i wytłoków z mleka sojowego. Jingbei Zheng przekształcił naturalne gąbki luffa w eleganckie i elastyczne akcesoria do kuchni. Tegoroczne nagrody jednoznacznie dowodzą, jak duże znaczenie w designie zdobywa recykling, projektowanie zrównoważone i proekologiczne myślenie.

"Wyrafinowane produkty projektowe i eksperymenty dają pewność, że opanujemy ekologiczne wyzwania XXI wieku" - Andrej Kupetz, przewodniczący jury i dyrektor naczelny niemieckiej rady projektowej.

Eko trendy w designie - składane krzesło Dynamic Folding Chair by Simon Frambach Hyunjee Jung Flattened Object - Milan Design Week 2019 Eko trendy w designie 2019 - Freia Achenbach Eko trendy 2019 - ekologiczne panele akustyczne

Source: Archdaily

Posted by decomanka

 

Dodaj komentarz

* Wymagane pola