Eames w mieszkaniu

Studio projektowe Jette Creative z południowej Kalifornii może poszczycić się zdolnością do łączenia potrzeb klientów z wizją integralności architektonicznej. Celem przebudowy domu o nazwie Riviera Residence w miejscowości San Clemente, było wylansowanie ciepłej i zachęcającej do zamieszkania przestrzeni, która oddaje ponadczasową, zrównoważoną estetykę, honorując tożsamość budynku i potrzeby klienta. Zamiłowanie właścicieli do reprezentatywnego designu Eames i Serge Mouille to inspirujący punkt wyjścia dla projektantów, podobnie jak styl życia właścicieli, pełen rodziny i przyjaciół. Kultowe krzesło Eames w tym przypadku hokery, zaprojektowane w 1950 roku przez małżeństwo Charlesa i Ray Eamesów, pojawia się w aranżacji kuchni. Wnętrza domu obfitują w starannie dobrane dodatki, które dodają mu ponadczasowej elegancji, welurowa sofa w rdzawym kolorze, meble w stylu mid century modern, obok wiszącej oryginalnej lampy sufitowej Serge Mouille to kolejne atrakcje, którym warto przyjrzeć się z bliska. Podobnie jak kultowe krzesła Butterfly Chair w ogrodzie.

Od jakiegoś czasu zalewa nas fala inspiracji, jak widać projekty wciąż cieszą się ogromną popularnością. W przypadku oryginalnych krzeseł Charlesa i Ray Eamesów efektem wzrostu popularności, była współpraca z amerykańską firmą meblarską Hermann Miller, to za jej sprawą krzesła Eames weszły na rynek. Aktualnie ich produkcją zajmuje się szwajcarska firma Vitra.

Dołącz do nas, dodaj swój sklep, markę, produkt

Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative Eames w mieszkaniu - Riviera Residence by Jette Creative

Photography: Amy Bartlam

Posted by izabella decomanka

 

Dodaj komentarz

* Wymagane pola