Designerskie lampy industrialne

Lampy industrialne w rozumieniu ogólnym, to oświetlenie o przemysłowym rodowodzie z przeznaczeniem do mieszkań i loftów, wykonane głównie z metalu. W bogatej ofercie zdarzają się prawdziwe perełki jak lampy z rur i kształtek hydraulicznych lub ze starych mechanizmów, pamiętających jeszcze epokę pary. Nowoczesne lampy industrialne z odzysku były wyzwaniem dla designera za oceanu Michaela McHale, który eksperymentowaniem przesuwa granice tradycyjnego projektowania. Wszystko to sprawia, że wykonane metodą hand made industrialne oświetlenie, jest przeznaczone dla użytkowników o ugruntowanym guście i wyrobionych potrzebach, dla których nawet najbardziej przyziemne materiały mogą być i piękne, i sugestywne (zdjęcia 1, 2).


Designerskie lampy industrialne - Industrial Lamp by Michael McHale Designerskie lampy industrialne - Industrial Lamp by Michael McHale

Na rodzimym rynku również nie powinno zabraknąć industrialnych rozwiązań oświetleniowych do mieszkań, dużych loftów, kawiarni, restauracji i przestrzeni użyteczności publicznej, do których są wręcz stworzone. Wybierając lampę industrialną należy pamiętać o jej sporych gabarytach. Piękna prawdziwie industrialna lampa stołowa duńskiej marki Madam Stoltz to minimum 50 cm szerokości i ponad 60 cm wysokości, warto to wziąć pod uwagę planując zakup (zdjęcie 3).


Designerska lampa industrialna - Madam Stoltz

Specyficznego uroku, wdzięku i starannego wykonania nie można odmówić industrialnemu oświetleniu angielskiej marki ORGINAL BTC, która oferuje różnorodne, unikatowe systemy oświetlenia, czerpiąc inspirację z bogatej historii brytyjskiej postindustrializacji (zdjęcie 4).


Designerska lampa industrialna - ORIGINAL BTC

Posted by izabella decomanka

 

Dodaj komentarz

* Wymagane pola

Gratiana

ta "kryształowa" - super :)
29.06.2018 18:07